Aktuality

Tramvajová trať na Nové Sady z ptačí perspektivy

 • Zakázka: Tramvajová trať II. etapy – Nové Sady – Povel II
 • Investor: Statutární město Olomouc
 • Zhotovitel: Sdružení „TT Nové Sady – Povel II“ (OHL ŽS, a.s. + IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc a.s.)
 • Délka trati: 1 200 m
 • Předpokládaný termín dokončení: říjen 2022

 

Stavební práce na tramvajové trati II. etapy – Nové Sady – Povel II se v průběhu dubna přesunuly na opačný konec Zikovy ulice, kde proběhla druhá betonáž, a to na křižovatce ulic Zikova a Schweitzerova.

Podívejte se do fotogalerie na záběry z dronu z betonáže dne 12. dubna 2022.

Zveřejněno: 26.04.2022

Cena hejtmana JMK – Přístav Veselí n. Moravou

Ve čtvrtek 21. dubna 2022 jsme na jubilejním 20. ročníku soutěže Stavba Jihomoravského kraje, která se konala v prostorách auly Fakulty Stavební na VUT v Brně, převzali ocenění Cena hejtmana JMK, a to za stavbu rekreačního přístavu ve Veselí nad Moravou.

 

 • Zakázka: Rekreační přístav Veselí nad Moravou
 • Investor: ŘVC ČR, Praha
 • Zhotovitel: Společnost rekreační přístav (IDS Olomouc a.s., LABSKÁ strojní a stavební společnost s.r.o. Pardubice)
 • Projektant: SWECO HYDROPROJEKT, a.s. Praha

 

Děkujeme našemu stavbyvedoucímu Ing. Janu Pospíšilovi za skvěle odvedenou práci, všem, kteří se s námi na realizaci této stavební zakázky podíleli a v neposlední řadě také odborné porotě.

Prohlédněte si fotogalerii:

Zveřejněno: 25.04.2022

Tramvajová trať na Nové Sady po první betonáži

 • Zakázka: Tramvajová trať II. etapy – Nové Sady – Povel II
 • Investor: Statutární město Olomouc
 • Zhotovitel: Sdružení „TT Nové Sady – Povel II“ (OHL ŽS, a.s. + IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc a.s.)
 • Délka trati: 1 200 m
 • Předpokládaný termín dokončení: říjen 2022

 

Stavební práce na tramvajové trati II. etapy – Nové Sady – Povel II běží dle harmonogramu, již je zabetonována první část pevné jízdní dráhy na začátku ulice Zikova.

Nyní pokračují práce na křižovatce ulic Schweitzerova a Zikova.

Zveřejněno: 06.04.2022

Novinka v IDS: Autojeřáb Liebherr 1050 1.3

V letošní stavební sezóně převzalo středisko mechanizace a dopravy nový autojeřáb Liebherr 1050 1.3

Jedná se o mobilní jeřáb s nosností 50 tun, který byl poprvé naplno využit při betonáži mostu na budovaném jihovýchodních obchvatu Havlíčkova Brodu, u zakázky SO 206 – most na silnici I/38 přeš řeku Šlapanku a trať ČD.

Zveřejněno: 3.11.2021

Dokončeno: I/55 MÚK s ČD Přerov – Předmostí

Nová okružní křižovatka ulic Polní – Velká Dlážka – Lipnická byla v úterý 21. září v odpoledních hodinách uvedena do provozu, tím je mimoúrovňové křížení v Přerově – Předmostí dokončeno.

Fotogalerii ze slavnostního přestřihnutí pásky za účasti generálního ředitele IDS Ing. Petra Buchty, naleznete v článku na Olomouckém deníku:

https://olomoucky.denik.cz/zpravy_region/predmosti-prerov-okruzni-krizovatka-lidl-2021.html

Zveřejněno: 23.09.2021

Stavba Vysočiny 2020

Dne 6. září 2021 proběhl pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka již 19. ročník vyhlášení soutěže Stavba Vysočiny, kde společnost IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc, a.s. získala čestné uznání v kategorii Dopravní stavby. Čestné uznání bylo uděleno stavbě Cyklostezka podél řeky Sázavy, Havlíčkův Brod za bezkolizní řešení křížení cyklostezky s mostem v korytě řeky.

Majitel: Město Havlíčkův Brod

Provozovatel: Technické služby Havlíčkův Brod

Hlavní architekt a projektant: Projekční kancelář PRIS spol. s.r.o., Brno

Hlavní zhotovitel: IDS – Inženýrské a dopravní stavby Olomouc a.s., Olomouce

 

Více informací naleznete na webových stránkách Stavba Vysočiny: https://www.stavbavysociny.cz/stavba-roku/archiv-souteznich-staveb/stavba-roku-kraje-vysocina-2020/cyklostezka-podel-reky-sazavy-havlickuv-brod

Zveřejněno: 07.092021

Soutěž o nejlepší fotografii Igráčka

1. června jsme na Den Dětí vyhlásili soutěž pro naše zaměstnance a jejich ratolesti o nejlepší fotografii Igráčka stavaře v barvách IDS.

Naši zaměstnanci měli celý červen a červenec k tomu, aby Igráčkovi vdechli život a zvěčnili ho na fotografii.

Do soutěže se nakonec přihlásilo celkem 13 fotografií a o těch nejlepších rozhodli naši zaměstnanci v anonymní anketě. Výběr těch nejpovedenějších fotografií si můžete prohlédnout v galerii níže.

Děkujeme všem našim fotografům, kteří se soutěže účastnili, i těm, kteří svými hlasy pomohli vybrat vítěze!

Zveřejněno: 17.08.2021

Exkurze na stavbu: přístav Veselí nad Moravou

V úterý 27. července 2021 vyrazili zaměstnanci IDS na exkurzi již zkolaudovaného přístavu na Baťově kanále ve Veselí nad Moravou.

Přístav ve Veselí nad Moravou byl slavnostně otevřen na konci května letošního roku za účasti zástupců vlády i stovek návštěvníků. A v tomto týdnu si ho zajeli prohlédnout i naši zaměstnanci. Po přístavu je provedl stavbyvedoucí Ing. Jan Pospíšil spolu s Ing. Jaromírem Zajíčkem, vedoucím střediska silničních a železničních mostů – oblast Jih.

Komentovaná prohlídka přístavu byla obohacena o vědomostní kvíz, při kterém se naši zaměstnanci například dozvěděli, že přístav ve Veselí nad Moravou je jediným přístavem s čerpací stanicí pohonných hmot pro veřejnost na Moravě. Co je to nádní voda nebo jak digitalizace prostupuje i do českého stavebnictví v podobě inteligentního modelu BIM (Building Information Modeling).

Prohlídka přístavu byla zakončena plavbou po Baťově kanále, kde zaměstnanci vyslechli mimo jiné i slova pana kapitána o historii Baťova kanálu.

Zveřejněno: 29.07.2021

Sbírka pro Jižní Moravu

Firma IDS spolu se svými zaměstnanci zorganizovala sbírku na pomoc lidem z Jižní Moravy, kterým tornádo vzalo střechu nad hlavou.

Po úderu ničivého tornáda, které ve čtvrtek 24. června 2021 zasáhlo Jižní Moravu, jsme zorganizovali sbírku na pomoc lidem, kteří přišli o domov. Částku vybranou mezi zaměstnanci společnost IDS ztrojnásobila a věnovala lidem postiženým tornádem na opravu jejich domovů.

Rozhodli jsme se pro přímou pomoc rodině Lucie Opluštilové a Josefa Kuby, jejichž rodinný dům v obci Hrušky byl zasažen tornádem a po rozhodnutí statika zdemolován. Mezi našimi zaměstnanci se vybrala částka 41 550,- Kč, která byla navýšena o příspěvek firmy ve výši 83 100,- Kč. Šek s celkovým darovaným obnosem 124 650,- Kč předal rodině generální ředitel společnosti IDS Ing. Petr Buchta za přítomnosti vedení společnosti přímo v místě jejich dnes již zbouraného domu v obci Hrušky.

V galerii můžete shlédnout fotografie jejich rodinného domu před zničením, po zasažení tornádem a zbylou základovou desku, která zůstala po demolici.

Rodině Lucie a Pepy přejeme hodně sil v obnově bydlení a zároveň níže zveřejňujeme jejich poděkování našim zaměstnancům:

 

Ještě jednou chceme moc poděkovat Vaší společnosti a zaměstnancům za neuvěřitelnou štědrost a solidaritu! Nikdy v životě jsem nezažila tak obrovskou vlnu solidarity, která se nám všem v postižených oblastech dostává.

Velmi Vám děkujeme, že nám pomáháte vrátit se zpátky domů.

S Vaší velkou pomocí to půjde zase o něco snadněji.

Ze srdce si vážíme veškeré projevené podpory a pomoci.

Budeme Vás informovat, jak pokračujeme a snad brzy opět na viděnou.

Lucie a Pepi z Hrušek

Zveřejněno: 21.07.2021